Jak vám pomůže autokamera na cestách

Znáte ty situace, ve kterých se říká kdyby? Kdybych bývala nešla na červenou, kdybych býval vyjel dříve… A takové jedno „kdybych“ si dnes představíme – kdybychom bývali měli kameru v autě.

Kamera do auta

Lze ji popsat jako „černou skříňku“, kterou znáte z letadla. Autokamera je zdroj cenných informací o tom, k čemu došlo nejen před kolizí vašeho auta. Během vaší cesty zaznamenává dění před vámi, čímž policii poskytne důkaz, že se situace udála tak, jak jste řekli. 

Autokamera zde zachytila hromadnou nehodu na D5 a mimo jiné ukazuje, proč máte co nejdříve opustit auto a krýt se za svodidly.

Kromě toho mají ale i mnoho dalších funkcí. Například detektor pohybu vám pomůže při parkování, ale zároveň i ochrání vaše auto. Autokamera do auta, která má tuto funkci, se automaticky spustí, jakmile zaznamená pohyb. Zachytí tak případného zloděje či auto, které do vás při parkování vrazilo. Kromě toho mohou kamery hlásit výskyt radarů a upozorní vás na překročení rychlosti.

Záznam se ukládá na microSD kartu a po jejím naplnění dochází k přepisování nahraných dat. Některé kamery mají velmi užitečnou funkci zvanou G-senzor. Tato funkce zaregistruje případnou kolizi a uzamkne tento záznam proti přepsání.

Duální kamera

Pokud chcete mít přehled nejen o tom, co se děje před vozidlem, ale i za ním, pořiďte si duální kameru (najdete ji také pod názvem couvací kamera do auta). Tyto kamery využívají hodně i rodiče cestující s malými dětmi, protože na nich vidí dění na zadních sedačkách bez nutnosti otáčet hlavu.

V neposlední řadě má kamera uklidňující efekt, protože se díky ní budete cítit na cestách bezpečněji. Dalo by se říci, že by měla patřit mezi povinnou výbavu do auta těch, kdo chtějí pro své bezpečí udělat maximum. 

Mnoho lidí odrazuje kabel, který autokamera do auta musí mít pro napájení, ale schovat kabel pod polstrování nebo do gumového těsnění zvládnete i sami. Případně je pro vás vhodná kamera do auta bez kabelu, kde si však musíte hlídat, zda je nabitá.

Nejlepší kamera do auta rozhodně neznamená nejdražší. Zaměřte se hlavně na recenze a její funkce, abyste vybrali opravdu kvalitní kameru do auta. Využít k tomu můžete uživatelské nebo odborné recenze autokamer, které vám pomohou identifikovat nejlepší produkty.

Kamera do auta a zákon

V rámci České republiky nemusíte mít obavu, že byste měli s používáním kamery problémy. Avšak před cestou do zahraničí je vhodné si zjistit podmínky dané země. Například v Portugalsku či Nizozemsku jsou kamery zakázané a nesmíte je mít vůbec v autě (ani schované). V dalších zemích jako je Německo, Rakousko či Francie je kamera povolena jen pro osobní účely. Nemůžete tedy poté záběry z kamery někde veřejně sdílet. V Belgii zase smíte nahrávku použít (i jako důkaz) jedině poté, co informujete všechny zúčastněné strany. Zjištění těchto informací by tedy mělo být součástí kompletního plánu vaší cesty

Podobné příspěvky