auto v zimě

Jak připravit auto a garáž na zimu

Zima se nezadržitelně blíží a to znamená, že je potřeba na ni připravit nejen dům, ale také auto a garáž. Ideální je začít s garáží, abyste své auto parkovali na bezpečném a pohodlném místě, relativně v teple. Co se týče přípravy auta, tak tady jsou logicky nejdůležitější kvalitní zimní pneumatiky, ale není to to jediné, co před zimou zajistíme u auta. Začněme však přípravou garáže.

Co v garáži zkontrolovat

Nejlepší je začít úklidem garáže, kdy si v garáži uděláte dostatek místa a ujasníte si, kde co je. To nemusí být nutně před zimou, ale v zimě řád a místo v garáži ještě více oceníte. Zkontrolujte okna a dveře, vzduchotechniku, ale hlavně garážová vrata, která jsou v garáži tím nejdůležitějším faktorem. Garážová vrata zajišťují nejen bezpečnost, aby se do garáže nikdo nepovolaný nedostal, ale také drží v garáži teplo.

Ať už máte sekční garážová vrata, nebo vrata rolovací či výklopná, vždy je potřeba zkontrolovat jejich funkčnost. To znamená zabezpečení, těsnění, motor, dálkové ovládání, ale také čistotu kolejnic. Jestli uvažujete o pořízení nových garážových vrat, tak hurá do toho, ať už vám slouží tuto zimu.

TIP: V zimě využijete garáž více než po zbytek roku. Přečtěte si, jak garáž efektivně zabezpečit.

Jak připravit auto

K zimní jízdě patří především zimní pneumatiky s hloubkou dezénu minimálně 4 mm (raději více). Je to povinnost ze zákona, ale mnohem důležitější je fakt, že na sjetých nebo dokonce letních gumách je jízda opravdu nebezpečná. Další důležitou věcí jsou stěrače, které v zimě potřebujete mnohem častěji. Zkontrolujte je a případně si pořiďte nové. Do ostřikovačů dávejte pouze nemrznoucí směs

Domluvte se s vaším automechanikem, ať vám auto před zimou pořádně zkontroluje, aby nebylo zanedbané. Auto před zimou také pořádně umyjte a zkontrolujte jeho povinné vybavení a také zimní vybavení – škrabka, smetáček, může se hodit i teleskopická lopata, rozmrazovač zámku a startovací kabely.

Podobné příspěvky