Dálniční známka Německo

Jedny z nejlepších dálnic v Evropě paradoxně nejsou pro osobní vozidla zpoplatněny. Povinnost platit mají pouze vozidla od hmotnosti 7,5 tuny. Pro řidiče všech ostatních vozidel je průjezd dálnicemi v Německu zcela zdarma.

Ceny a platby mýtného

Mýtné musí v Německu platit všechna vozidla nad 7,5 tuny s několika výjimkami, jakými jsou vozidla armádní, policejní , hasičská, případně vozidla humanitárních organizací. Ceny určuje individuálně společnost Tool Collect, která mýtný systém obstarává.

Společnost Toll Collect provozuje na objednávku spolkové vlády mýtný systém, který vypočítává a vybírá poplatky podle přesného počtu použitých kilometrů. Systém nabízí tři různé možnosti zaúčtování:

  • automatické zaúčtování palubním přístrojem (OBU)
  • manuální zaúčtování u mýtných terminálů
  • manuální zaúčtování na internetu

Abyste mohli využívat automatické zaúčtování a zaúčtování na internetu, musíte svůj podnik a svá vozidla nechat zaregistrovat u společnosti.

Zájímavost: Víte, že v prosinci roku 2017 se vozidel ŠKODA prodalo v Německu 173 tisíc? U nás v České republice se prodalo 95 tisíc aut této značky. Zvažujete nákup nového? Navštivte největší autosalon ojetých vozů firmy Auto Opat.  

Způsoby plateb mýtného:

  • Automatická platba je vhodná pro ty, kteří přes Německo cestují častěji. Po zaregistrování obdrží firma systém, který umístí na palubní desku vozidla. ten pomocí GPS počítá ujeté kilometry a následná platba probíhá jednou měsíčně zvolenou platební metodou.
  • Pokud se chystáte mýtné naplánovat a zaplatit přes internetové stránky toll-collect.de, je třeba mít platnou registraci v systému Toll Collect a úkon provést do 3 dnů před termínem cesty. Vyúčtování a platba naplánovaného mýtného probíhá dvakrát měsíčně prostřednictvím předem zvolené platební metody, tedy kreditní kartou, metodou LogPay, přes pohledávkové konto nebo tankovací kartu.
  • Platba pomocí platebního terminálu je možná na více než 3500 místech po celém Německu. Při platbě je třeba zadat informace o vozidle, záchytné body cesty a provést platbu v hotovosti, případně platební kartou.

Tip: Nezapomeňte si projít informace o dálniční známce a placených úsecích v ČR.

Podobné příspěvky