Cestujete na Slovensko? Zjistěte, kde se kvalitně ubytovat

Chystáte se na Slovensko a přemýšlíte, kam přesně se vydat? Nechte se inspirovat našimi tipy na ubytování se špičkovou nabídkou služeb. Rovněž vám prozradíme, jak si pořídit slovenskou dálniční známku. 

Na Slovensko za dovolenou i za prací

Země našich východních sousedů láká na úchvatnou přírodu, perfektní gastronomii i prakticky nulovou jazykovou bariéru. Není proto divu, že se na Slovensko často vydáváme jak za dovolenou, tak i za prací. Pokud je to i váš případ, pravděpodobně řešíte, kde se ubytovat a kde se také kvalitně najíst. 

Jak vybrat správný hotel na Slovensku 

Při výběru hotelu na Slovensku pro vás pochopitelně bude rozhodující především lokalita, tedy konkrétní město či oblast, kterou se rozhodnete navštívit. Pokud se chystáte na dovolenou, snažte se vybrat takové místo, kde nebude nouze o vaše oblíbené aktivity. Záleží přitom jen na vás, zda dáte přednost vysokohorské turistice nebo spíše návštěvě kulturních památek.

Při výběru hotelu dále zohledněte kvalitu nabízených služeb. Přečtěte si reference hostů a rozhodujte se také podle nich. Ať už se jedná o dovolenou nebo služební cestu, pravděpodobně pro vás bude opravdu důležitý kvalitní spánek. Proto můžete vybírat z ubytování, která disponují kvalitními kontinentálními postelemi. Nezapomeňte se ani informovat o tom, jaké stravování je zde dostupné. Některé hotely či penziony nabízí pouze snídani, u jiných si můžete zajít také na skvělý oběd a večeři.

Slovensko má rozhodně co nabídnout.

Myslete na věk cestujících 

Jedním z důležitých faktorů při výběru ubytování je bezpochyby věk všech cestujících. Pokud cestujete společně se seniory, bude pro vás vhodné například ubytování s bezbariérovým přístupem. Zároveň se od věku odvíjí i aktivity, do nichž se pustíte. Starší lidé možná preferují odpočinek, mladší osoby si spíše vyrazí do hor a děti ocení hřiště. 

Zajímavá místa pro dovolenou na Slovensku

Na Slovensku se nachází hned několik krásných měst a lokalit, které vybízí k jejich návštěvě. Za zmínku rozhodně stojí třeba hlavní město Bratislava s úchvatnou architekturou. Skvělým bratislavským hotelem je například Aston Business, ve kterém se můžete těšit na pohodlné matrace Materasso.

Spousta lidí se na Slovensko vydává kvůli krásným horám. I v Tatrách přitom můžete narazit na skvělé ubytování, které podpoří váš odpočinek po celodenní túře. Tak třeba ve Starém Smokovci stojí za zmínku luxusní Grand Hotel Bellevue. Případně se můžete vydat do obce Podbanské, kde najdete skvělý Grand Hotel Permon. 

Dovolená na Slovensku samozřejmě nemusí končit návštěvou Bratislavy a Vysokých Tater. V této zemi se nachází spousta dalších míst, která stojí za to. Tak například z Bratislavy se můžete vydat objevit krásy Seneckých jezer. Za návštěvu stojí také Košice s bohatou nabídkou kulturních památek. Zapomenout nesmíme ani na majestátní štíty Malé Fatry, nejrůznější jeskyně či Slovenský ráj

Top hotely na Slovensku

Hotelů na Slovensku je pochopitelně celá řada. Pokud se poohlížíte po těch s luxusnějším vybavením, příjemným zázemím a hlavně pohodlnou postelí pro váš odpočinek po procházkách po městě a túrách po horách, můžete se inspirovat na webu Materasso. Právě zde totiž najdete seznam konkrétních hotelů, které vsadily na prémiové matrace této značky. Díky tomu si můžete vybrat kvalitní hotel, v jehož posteli se špičkově vyspíte. 

Vsaďte na kvalitní ubytování.

Aktuální situace pro cestování na Slovensko

Dříve než se na Slovensko vydáte, je samozřejmě třeba se informovat o aktuálních podmínkách vstupu, a to nejen v souvislosti s koronavirovou pandemií. Momentálně platí, že od 6. dubna 2022 byla zrušena předchozí povinnost registrace v systému ehranica. Zároveň také není třeba se prokazovat bezinfekčností

Pokud se jedná o neočkované osoby, mohou na území Slovenska volně vstoupit bez nutnosti absolvovat jakoukoliv domácí izolaci nebo test. V současné době je také zrušena povinnost nošení respirátorů a roušek v interiérech a MHD. Tuto povinnost je třeba dodržovat pouze ve zdravotnických zařízeních. 

Jak si zařídit slovenskou dálniční známku

Pokud budete chtít využívat slovenskou dálnici, neobejdete se bez slovenské dálniční známky. Úhrada za využití slovenských dálnic se stejně jako v České republice provádí elektronicky. To znamená, že si na webu eznamka.sk zakoupíte patřičnou elektronickou dálniční známku. 

Vybírat můžete z několika variant. K dispozici je dálniční známka s platností 10 dní, 30 dní a 365 dní

Slovensko je zemí, která je nám opravdu blízko. Přitom má co nabídnout jak po stránce přírody, tak i historických památek, krásných měst a chutné gastronomie. Ať už tedy k našim východním sousedům vyrážíte za prací nebo na dovolenou, nezapomeňte si pobyt užít na maximum.

Podobné příspěvky